İade Şartları

Siparişimdeki ürünü / ürünleri iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

Aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 30 gün içerisinde sözleşme koşulları kapsamında www.roastico.com adresi yetkili firmasınca düzenlemiş olan faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edip, ödediğiniz tutarı geri alabilirsiniz.

* İade edilecek olan ürünün mutlaka iade sebebini içeren yazılı metin ve yetkili firma tarafından düzenlenen fatura ile birlikte gönderiniz

* İade edilen ürünün gönderim bedeli ALICIYA aittir.

** İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

385 Sayılı vergi usul kanunu genel tebliğ uyarınca eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

 •  İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
 • Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilemez.
 • İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) göndermeniz gerekmektedir.
 • İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise ürünü kargo görevlisi yanında kontrol ederek tutanak tutturmanız ve teslim almamanız gerekmektedir. Bu takdirde kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Diğer durumlarda ise kargo ücreti ALICIYA aittir.

Yeni aldığım ürün hasarlı çıktı, ne yapmalıyım?

 • Ambalajından hasarlı çıkan yeni aldığınız ürünler “Hasarlı yeni ürünler” sınıfına girer. Yetkili servis ağı bulunmayan ürünleri “değişim işlemleri için”, orijinal ambalajında ve bütün aksesuarları ile birlikte, “aldığınız gibi olması “kaydı ile doğrudan www.roastico.com adresine göndermeniz gerekir. Orijinal ambalajında etiket, bant, yazı vb. olmamalıdır.
 • Değişim talep edilen yeni hasarlı ürünlerin mutlaka bütün aksesuarları ve eksiksiz ambalajları ile gönderilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde değişim veya iade yapılamaz.
 • www.roastico.com adresine göndereceğiniz hasarlı ürünlerinizi mutlaka, info@roastico.com mail adresine e-posta yolu ile iade talebi oluşturarak göndermeniz gerekmektedir.
 • Sitemiz üzerinden yapacağınız iade talebi, hasarlı-iade departmanımıza ulaşacak ve kısa sürede kontrolleri yapılarak size bilgi maili gönderilecektir. Gönderim işleminizin kabul edilmesi durumunda size kargo gönderi numarası tarafımızdan talepte bulunduğunuz mail adresinize bildirilecektir. Bu numara ile ürünü anlaşmalı kargo ile karşı ödemeli olarak tarafımıza gönderebilirsiniz. Bildirim gönderi numarası olmayan ürünler kargo firması tarafından alınmayacaktır. Bu sebeple mutlaka info@roastico.com mail adresine e-posta yolu ile iade talebi oluşturmanızı rica ederiz.
 • Ambalajından hasarlı çıkan yeni ürünleriniz için 2 alternatif söz konusudur; değişim veya iade. Dolayısı ile mutlaka isteğinizi ifade eden bir not ile birlikte ürünü göndermeniz gerekmektedir.
 • Tarafımıza ulaşan ürünler işlem süresi, değişim ise imalatçı firmanın stoklarına bağlı olarak, iade ise imalatçı firmanın vereceği rapora bağlı olarak değişmektedir. www.roastico.com sizi mağdur etmemek için imalatçı firma ile gerekli iletişimi kurar ve en kısa sürede işleminizi sonuçlandırmaya çalışır.
 • Müşteri ürünü teslim almasından itibaren 7 iş günü içinde ürünü iade edebilir. Bu geri iadenin sebebi ürünün defosu ise www.roastico.com ürünün ücreti ve kargo bedeli ile -eğer varsa- kapıda nakit ödeme komisyonu bedeli toplamı kadar başka ürün ile değişimi ya da ücret iadesi yapacaktır. Eğer iade sebebi “beğenmeme” ise ücret iadesi ya da başka ürün ile değişim tutarı yalnızca o beğenilmeyen ürünün tutarı kadar olacak olup kargo ve kapıda nakit ödeme komisyonu gibi ürün bedeli harici ödemeleri karşılamayacaktır. Ürün iadesi yapılırken geri gönderime ait kargo bedeli müşteriye aittir.
 • Müşterilerimiz siparişlerini teslim aldığı tarihten itibaren 7 iş günü içerisinde siparişinde www.roastico.com adresinden kaynaklanan herhangi bir sorun sebebiyle ürünlerinin paketi açılmamış ve ürünlere hiçbir zarar gelmemiş olması koşulu ile www.roastico.com adresine iade edebilir. Bu durumlarda kargo masrafı ancak müşterilerimiz kendisine siparişi gönderilen kargo firması aracılığı ile ürünü geri gönderirse www.roastico.com adresi tarafından karşılanır; aksi takdirde bu ücret müşterilerimize aittir. Bu iade sırasında oluşan ekstra masraflardan müşteriler sorumlu olup bu tutar iade edilecek ücretten kesilecektir. Bu iadelerde müşterilerimize ödemiş oldukları ücretler yukarı belirtildiği gibi iade edilecektir.
 • Müşterilerimiz satın almış ve teslim almış oldukları siparişlerindeki ürünleri, orijinal ambalajında, ambalajı açılmamış, tahrip edilmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış halde, teslim tarihinden itibaren yedi günlük süre içerisinde, teslim alınan şekli ile iade edebilir. İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte müşterilerin kendisine gönderilen fatura eşliğinde kabul edilir. Aksi halde iade edilmek istenen ürün www.roastico.com tarafından iade alınmayacak ve müşterilerimize ürünün para olarak tutarı da iade edilmeyecektir.
 • Orijinal kutusu ya da ambalajı ezilmiş, yırtılmış, bozulmuş, zarar görmüş, kirlenmiş, koli bandı yapıştırılmış, kargo etiketi veya kargo bandı yapıştırılmış, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünler www.roastico.com tarafından kesinlikle geri kabul edilmez, ilgili ücreti geri ödenmez.
 • Müşterilerimiz iade etmek istedikleri ürünün sipariş numarası ve iade sebebini belirten bir e-maili info@roastico.com   adresine göndermelidir. www.roastico.com bu aşamadan sonra müşterilerine geri dönüp ürünün nereye ve nasıl iade edileceğini bildirecektir. Müşterilerimiz bundan sonra iade edilecek ürünü faturası ile birlikte daha önce belirtilen şartları sağlayarak bize ulaştırmalıdır. Bu durumlarda kargo ücreti müşteriye aittir. Bu iade sırasında oluşan ekstra masraflardan müşteriler sorumlu olup bu tutar iade edilecek ücretten kesilecektir.
 • Müşterilerimizin iade ettikleri ürünler tarafımıza ulaştıktan sonra öncelikli olarak iade bölümümüz tarafından incelenir. Eğer iadeye ilişkin tüm şartlar yukarıda açıklanan tüm hükümlere uyuyorsa iade işlemi başlatılır ve ilgili ücret müşterimize önceden belirtilen şekillerde geri ödenir. Bu işlemin süresi en geç on gündür. Bankadan veya üçüncü şahıslardan kaynaklanan durumlardan ötürü ilgili sürenin gecikmesi durumunda www.roastico.com bu gecikmeden sorumlu tutulamaz.
 • Satılan ürünün hatalı olması veya kargo firması ile ilgili siparişin taşınması sırasında paketin zarar görmesi ve sonucunda bu zararın tespit edilerek ürünün alıcı tarafından teslim alınmaması durumunda, kargo ücreti tarafımızdan karşılanacaktır. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise bu durum, tutanağın müşterimizde kalan kopyası ile birlikte en kısa zamanda www.roastico.com ‘a bildirilmelidir. En kısa sürede, ek bir ücret talep edilmeden, www.roastico.com tarafından yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesi sağlanacaktır.

Müşterilerimiz satın aldıkları ürünün, hatalı ya da ayıplı çıkması durumunda ücretin iadesini talep etmek yerine aynı üründen yenisini talep edebilir. Müşterilerimiz bu durumu info@roastico.com   adresine e-mail atarak bu taleplerini açıkça ifade etmelidirler. Müşterilerimizin bu talebinin karşılanması için ürünün www.roastico.com stoklarında bulunmaması halinde, www.roastico.com ürünü yenisi ile değiştirmek yerine ürünün ücretini iade etme hakkına sahiptir. Diğer tüm soru görüş ve önerileriniz için info@roastico.com   e-mail adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.